Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) katkılarıyla “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” kapsamında, Atatürk’ün sevdiği eserlerden oluşan müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Dernek sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan ve Kavaklık Parkında gerçekleştirilen dinletiye katılım yoğun oldu. GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer, Kadınlar Kurulu Başkanı Selin Akcan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve GAGİAD Üyelerinin katılım sağladığı programda; Ödüllü Piyanist Kaan Baydemir “ Zeybek, Kıbrıs Türküsü” gibi eserleri piyano eşliğinde icra etti. Dinletide katılımcılar, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıldönümü olan; 10 Kasım’da duygusal anlar yaşadı.

Programda konuşan GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer; “ Ata’mızın ebediyete intikalinin 83. Yıldönümünde, bıraktığı eşsiz mirasını gelecek nesillere en güzel şeklinde aktarmak bizim en ulvi görevimizdir. Kurtuluş mücadelesinin meşalesini yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece bu millete değil, askerliğiyle ve kahramanlığıyla tüm dünyada büyük izler bırakmıştır. Bu kapsamda vefatının 83. yıl dönümünde Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna şehit olan tüm kahraman şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerine yer verdi.