Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Koçer, yayınladığı mesajında, çocukların yarınların dünyası için önemine işaret etti.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamı boyunca yaptıklarıyla ileri görüşlü olabilme yeteneğini ön plana çıkardığını anlatan Koçer, şöyle konuştu:

“Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu günü tüm dünya çocuklarına armağan ederek, gelecek nesillere ne kadar değer verdiğini ve onlara ne kadar güvendiğini anlatmaya çalışmıştır. Böylesine önemli bir bayramın çocuklarımıza armağan edilişi, daha güzel bir dünyanın ancak bugünün çocuklarıyla inşa edilebileceğine inandığını tüm dünyaya ilan etmiştir. Bugünün gençleri olarak bizler de çocuklarımızın hayallerinin peşinden gidebilme noktasında geçmişimizden gelen mirası referans olarak onlara fırsat vermeliyiz. En değerli varlıklarımız olan çocuklarımız, sevgi, barış ve kardeşliğin temsilcileri olarak bugünlerimizin umudu, yarınlarımızın güvencesidir.”

Daha güzel bir dünya hayali için 23 Nisan tarihinin tüm insanlık için umut olduğunu belirten Koçer, “Bu duygu ve düşüncelerle; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli mücadelemizde emeği geçen herkesi saygı ve rahmetle anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı sevgi ve heyecanla kutluyorum. Tüm dünya çocukları için huzurlu ve sağlıklı bir gelecek temenni ediyorum " ifadelerine yer verdi.