GAGİAD Başkanı Koçer, “Bugün 100 yaşında olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ülkemizin değerlerini gelecek nesillere aktaran tüm öğretmenlerimize minnet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Koçer, bu özel gün vesilesiyle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak, öğretmenlere olan saygı ve minnettarlığını dile getirdi.

Öğretmenlerin bilgi ve milli bilinçle donanmış bir toplumun temel taşları olduğunu belirten Koçer, mesajında şu sözlere yer verdi:

“Öğretmenler Günü, eğitime olan bağlılığımızı bir kez daha hatırlattığı gibi, bu değerli meslek grubuna olan minnettarlığımızı da ifade etme fırsatı sunuyor. Genç nesillerin geleceğe hazırlanmasında kilit bir rol oynayan öğretmenlerimiz, sadece bilgi aktaran değil, aynı zamanda öğrencilere milli değerler, sorumluluklar ve insani duyguları aşılayan, emekleriyle, bilgi birikimleriyle, öğrencilere kattıklarıyla aydınlık yarınlarımıza rehberlik eden kişilerdir. GAGİAD olarak, öğretmenlerimizin mesleklerine olan bağlılıklarını ve üstün gayretlerini takdirle karşılıyor, hizmetlerinden dolayı her birine ayrı ayrı minnetlerimizi sunuyoruz.”

Koçer, sözlerine “Eğitim, toplumlar arası farkları ortadan kaldırmanın, geleceğe umutla bakmanın en etkili yoludur. Bu noktada, öğretmenlerimizin omuzlarındaki sorumluluğun büyüklüğünü unutmamalı, elimizden geldiğince eğitimin ve eğitimcinin yanında olmalıyız.” şeklinde devam etti.

Eğitimin Türkiye’nin geleceğindeki rolüne vurgu yapan Koçer, sözlerini şöyle tamamladı: “Atatürk'ün önderliğinde başlatılan çağdaşlaşma ve milli eğitim hamlesi, ülkemizin temel değerlerini koruyarak bugünlere ulaşmamızı sağlamıştır. Bu özel günde, sadece geçmişin değil, aynı zamanda bugünün ve yarının liderleri olan tüm öğretmenlerimize teşekkür etmek istiyoruz. Ülkemizin geleceğini şekillendiren, değerlerimizi nesillere aktaran ve aydınlık yarınlar için çaba harcayan tüm öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz”