Gaziantep Genç İş İnsanları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Koçer yayınladığı mesajında; ‘’Bugün 6. Yıldönümünü kutladığımız 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü, milletimizin zaferlerle dolu tarihine büyük harflerle yazılmıştır. Milletimiz gösterdiği irade ile bütün dünyaya bağımsızlığımıza emsali görülmemiş kararlılıkla sahip çıktığımızı ve her türlü saldırıda sahip çıkacağımızı göstermiştir. Vatandaşlarımız o gece hiç düşünmeden demokrasimizi savunmaya geçmiş, başka hiçbir iradeyi kabul etmeyeceklerini cesaretleri ve fedakarlıkları ile ortaya koymuşlardır. Vatan topraklarımızda, bayrağımızın altında hür iradesi ile yaşamak için gösterilen bu kararlılık hiç şüphesiz gelecek nesillerimize onur ve güç kaynağı olacaktır. Bağlarımızı sıkı sıkıya güçlendiren ve asırlardır devam eden zaferlerimiz gelecek nesillerimizle birlikte parlayacaktır.

Ülkemizin dört bir yanından yükselen birlik sesleri ile karşı konulan hain darbe girişimi bizlere bölünmez vatan bütünlüğümüze daha güçlü sahip çıkmamız gerektiğini ortaya koyarak, birlik ve beraberlik ruhumuzun her türlü saldırıya karşı en önemli güç kaynağı olduğunu kanıtlamıştır. 15 Temmuz gecesi ve sonrasında tüm dünya tarafından izlenilen ve takip edilen bir sınav veren milletimiz, gösterdiği direniş ile güçlü bir duruş sergilemiştir. Bizler toplumun her alanında bu gücü hissetmeli ve korumak için var gücümüzle çalışmalıyız. Gazi şehrimizin iş insanları olarak ülkemiz ekonomisine sağladığımız katkı ve birlikten doğan gücümüz ile desteğimizi her zaman sürdüreceğiz. Ekonomik ve teknolojik alanda yenilikleri hızla takip edip, değişen dünyada hak ettiğimiz yerimizi alacağız.

Tüm bu duygu ve düşünceler ile demokrasi mücadelemizin yıl dönümünde başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlığımız uğruna can veren tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, gazilerimize sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum.’’ şeklinde konuştu.