Sistem Global Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karslıoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “ARGE ve İnovasyon Teşvikleri” konulu söyleşide; ARGE ve İnovasyon’da Dünya, Türkiye ve Gaziantep değerlendirilmesi yapıldı.

Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD)Yönetim Kurulu ve üyeleri, Sistem Global Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karslıoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “ARGE ve İnovasyon Teşvikleri” konulu söyleşide bir araya geldi.

GAGİAD dernek merkezinde gerçekleşen toplantıda, ARGE ve İnovasyona genel bakış, dünyada ve ülkemizde ARGE harcamaları, Türkiye’de ki ARGE merkezleri, devletin vermiş olduğu teşvikler ve Dünya-Türkiye-Gaziantep genel değerlendirmesi gibi konular ele alındı. Ülkemizde ki ARGE çalışmalarının mutlaka arttırılmasını gerektiğini dile getiren Hüseyin Karslıoğlu; “Yatırımcı olarak değişen ve globalleşen piyasa şartlarında ARGE’nin önemi yadsınamaz. Bünyesine ARGE merkezi bulunduran ya da bu tür teknolojik çalışmalara önemli ölçüde bütçe ayıran firmaların büyümelerinde daha başarılı olduğunu görüyoruz. Ülkemizde teknolojinin ilerlemesinde işletmelerin mutlaka araştırma geliştirmeye yatırım yapması gerekmektedir. Bir şirketiniz varsa ya da bir işe atılmayı planlıyorsanız veyahut bir fikriniz varsa mutlaka devletimizin verdiği teşviklerden ve teknoparklardan yararlanın. Eminim bu sizlere artı değer olarak dönecektir’’ dedi.

Söyleşi, GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel’in, Hüseyin Karslıoğlu adına dikilen GAGİAD ormanında 27 adet fidan sertifikası ve hediye takdimi ile sona erdi.

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*