GAGİAD ile İpekyolu Kalkınma Ajansı Arasında ‘’Yatırımlarda Fizibilitenin Önemi’’ Projesinin İmzaları Atıldı

Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD), İpekyolu Kalkınma Ajansı ile ‘‘’Yatırımlarda Fizibilitenin Önemi’’ Projesinin sözleşmelerini imzaladı.
İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Bülent ÖZKAN ve GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak tarafından imzalanan sözleşmede proje için ilk adım atıldı. Projenin yatırımcılar için rehber niteliği taşıyacağını vurgulayan GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak şunları kaydetti: “ Bu proje kapsamında 5 farklı sektör belirleyeceğiz. Bu sektörlerin fizibilitelerini oluşturup yatırımcılara rehber olacak raporlar hazırlayacağız. Söz konusu raporlarda bir sektöre yatırım yapılırken o piyasanın durumu, kuruluş yerinin doğru seçilmesi, maliyet tablolarının oluşturulması, teknoloji kullanımı gibi faktörlerin hepsinin oluşturulup değerlendirmesi konusunda detaylı bilgiler yer alacaktır. Amacımız; yatırım yapılırken yatırımının ne kadar fizibıl olduğunun araştırılması gerektiğini vurgulayıp, yatırımcıları doğru yatırımlara yöneltmektir.’’ dedi. Özdurak bu kapsamda fizibilite de nelere dikkat edilmesi gerektiği, fizibilitenin kapsamında neler olması gerektiği, fizibilitelerde hangi hesaplamalara dikkat edilmesi gerektiği konularında da potansiyel yatırımcıların aydınlatılmasının planlandığı belirtti.
İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Bülent ÖZKAN ise projenin pilot bir proje olduğunu vurgulayarak; “Yatırımlarda Fizibilitenin Önemi projesine vermiş olduğumuz destek, doğrudan faaliyet desteği kapsamında bir sivil toplum kuruluşuna ilk defa verilmiş bir destektir. Sivil toplum kuruluşları bir şehrin en önemli kurumları arasında gelmektedir. GAGİAD da Gaziantep için çok önemli bir dernektir. Bu proje, ana fikri ile yatırımcılara yön gösterecek bir projedir ve yatırımcılara yol gösterecek bu tip projeler için her türlü desteğe hazırız.’’dedi.

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.