Şehrimize ve ülkemize değerli hizmetleri ile 15 kategoride ödül alan adaylarımız IX. Ödül Törenimizde ödülleri ile buluştu.
1-Ar-GE kategorisinde ödüle layık görülen isim Yrd. Doç Dr. Mehmet Erdem İnce oldu. İnce, tekstil alanında yaptığı çalışma ve projesi ile ödüle layık görülürken ödülünü, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek verdi.
2- Basın Yayın kategorisinde ödüle layık görülen isim Deniz Gökçe oldu.
Gökçe’ye ödülünü, Vali Ali Yerlikaya verdi.
3- Edebiyat kategorisinde ödüle layık görülen isim Ahmet Ümit oldu. Yazar Ahmet Ümit’e ödülünü, Milletvekili Najat Koçer verdi.
4- Eğitim kategorisinde ödüle layık görülen isim Olcay Külah oldu. Eğitme olan katkılarından dolayı ödül aldı. Külah’a ödülünü, CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ verdi.
5- Endüstri kategorisinde ödüle layık görülen isim Köksan A. Ş. Genel Müdürü Murat Kökoğlu oldu. Kökoğlu’na ödülünü, CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker verdi.
6- GAGİAD Özel ödülü “Fıstığımız bol olsun” projesi ile Nestle Türkiye Gıda San. A. Ş.’nin oldu. Beslenme, su ve kırsal kalkınma alanlarında topluma değer katan projeleri gerçekleştirmesi ile ödüle layık görülen Nestle Türkiye Gıda San. A. Ş. adına ödülü Genel Müdür Oben Akyol aldı. Oben Akyol’a ödülünü GAÜN Rektörü Yavuz Coşkun verdi.
7- Girişimcilik kategorisinde ödüle layık görülen isim Pelsan A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Reşit Göğüş oldu. Girişimcilik ödülüne layık görülen Göğüş’e ödülünü, GSO Başkanı Adil Konukoğlu verdi.
8- Kadın Girişimci kategorisinde ödüle layık görülen isim Serpil Karuserci oldu. Almanya’da yaşayan bir Türk kızının katalogdan gösterdiği gelinliği “Yaparım” yanıtı ile başladığı gelinlik yapma işinde şu anda 224 ülkeye gelinlik ihracat etmesi ile kadın girişimci kadın ödülüne layık görülen Karuserci’ye ödülünü, GSO Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu verdi.
9- Kültür kategorisinde ödüle layık görülen isim Kutnu Tanıtım Grup Başkanı Jülide Konukoğlu oldu. Gaziantep’in yerel değerlerinden olan kutnu kumaşın dünyaya tanıtılması amacıyla Kutnu Tanıtım Grup Başkanı Jülide Konukoğlu’na ödülünü Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin verdi.
10- Kültür-Turizm kategorisinde ödül almaya hak kazanan isim Orhan Çakıroğlu oldu. Hollywood’un film setlerine yemeni yapmasıyla bu ödüle layık görülen Çakıroğlu’na ödülünü, GTO Başkanı Eyüp Bartık verdi.
11- Sağlık kategorisinde ödüle layık görülen isim Dr. Nilüfer Özyurt oldu. Gaziantepli ilk kadın hekim olması dolayısıyla ödüle layık görülen Özyurt’a ödülünü, GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu verdi.
12- Sanat kategorisinde ödüle layık görülen isim Heykeltıraş Settar Birecikligil oldu. Gaziantep’in yetiştirdiği ender heykeltıraşlardan olan Birecikligil’e ödülünü, GTB Meclis Başkanı Selami Memiş verdi.
13- Sosyal hizmetler kategorisinde ödüle layık görülen isim Müzeyyen İşsever oldu. 19 yıl başkanlık yaptığı Kimsesiz Çocuklar Derneği’nde kendini kimsesiz çocuklara adayan ve hala tüm çocukların Müzeyyen Annesi olan İşsever’e ödülünü, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cahit Nakıboğlu, Müzeyyen İşsever’in eşi Durmuş İşsever ile birlikte verdi. İşsever ödülünü aldıktan sonra çocuklarınıza sahip çıkın mesajı verdi.
14- Spor kategorisinde ödüle layık görülen isim Zehra Döşüçukur oldu. Tekvando alanında henüz minik yaşta Türkiye Şampiyonasına katılan ve bu maratonu gençler Dünya Şampiyonasına kadar devam ettiren Döşüçukur’a ödülünü, GAGİAD 4. ve 5. Dönem Başkanı Erhan Özmen verdi.
15- Yaşayan Tarihler kategorisinde ödüle layık görülen isim ise Hulusi Yetkin oldu. Gelecek nesillere aktarılması için 3 bin adet yazı ve 2 bine yakın fotoğraf hazırlayan Hulusi Yetkin adına oğlu Deniz Yetkin’e ödülü , GAGİAD 9. Dönem Başkanı Ertuğrul Teymur verdi.

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.