Derneğimiz tarafından düzenlenen Gagiad VIII. Ödül Töreni ile 14 dalda 13 ödül sahiplerini buldu. Törene Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Derya Bakbak, Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Erdoğan, Mehmet Şeker, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Sani Konukoğlu, bazı protokol üyeleri, Önceki Dönem Yönetim Kurulu Başkanlarımız ve üyelerimiz katıldı.

Törende konuşma yapan Bakan Fatma Şahin, Gaziantep´in sosyal, ekonomik ve kültürel hayatının gelişmesi için birlik ve beraberliğin önemli olduğunu ifade ederek, “Kentlerin gelişiminde gönüllülük ve sivil toplumun önemi çok büyüktür. Gençlerin bir araya gelerek bir şeyler yapmak istemesi önemli bir vizyondur. Gagiad’da önemli STK’ların içerisinde yer alıyor. Gagiad ödül töreni aslında şehrimiz ve bizler için oldukça önemli. Bu ödül töreni Gagiad’ın mutfağında büyük bir titizlikle hazırlanan önem verilen bir çalışma. Ben bu başarılı çalışmada emeği geçen Gagiad Yönetimine ve tüm Gagiad’lılar teşekkür ediyorum. Bu şehrin gazi yapan, bu şehri kalkınmanın bir parçası yapan kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle insan gücüdür. Hepimiz aynı geminin içindeyiz. Benim her zaman söylediğim bir şey var; ideolojilerimiz, partilerimiz, dünyaya bakışımız farklı olabilir ama demokratik kültür bunu özümseyebilmektir. Empati yapabilmek, birbirini kendi yerine koymak, ona saygı duyabilmek ve birlikte yaşama kültürüdür. İşte atalarımızın bize bıraktığı en büyük miras budur”dedi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Taner Özdurak ise derneklerinin 20 yıldır Gaziantep ve Türkiye´nin gelişmesine katkıda bulunmaya çalıştığı ifade ederek, “Yeri geldiğinde üslubuyla yanlış politikaları eleştirebilen, yeri geldiğinde de doğru politikalara her zaman var gücüyle destek çıkan bir STK olmak her zamanki gibi ana hedefimizdir. Gaziantep çılgın projesi Dörtyol duble yol çalışmasının hızlandırılması ve bu yolun çift hatlı demir yoluyla desteklenmesini rica ediyoruz. En az bunun kadar önemli olan Gaziantep-Ankara hızlı demir yolu hattının da hayata geçirilmesini istiyoruz. Biz bunu Eskişehir veya Konya kadar fazlasıyla hak ediyoruz. Bunu gerek ihracat rakamları gerek istihdam gücümüzle gösteriyoruz. Bunlarla birlikte Gaziantep her zaman kendisine verileni misliyle geri verme özelliğine sahip bir şehir. Bu kentte yapılacak her çalışmanın karşılığını fazlasıyla verebileceğimizi düşünüyorum. Şehrimizin 2023´te 30 milyar dolar ihracat hedefine şuan ki lojistik imkanları ile cevap vermesinin mümkün olmayacağını düşünüyoruz. Bu hedefleri yakalayabilmemiz alt yapımızın, ulaşımımızın güçlendirilmesiyle mümkün olacaktır” dedi. Çalışan gücünün artırılmasında konusunda kadın çalışanlarının teşvik edilmesi gerektiğini de hatırlatan Başkan Özdurak, “Bugün işsizlik sorununda iş arayan ve işveren arasında ki sorunların temelinde doğru iş gücünün bulunmaması neden oluyor. Gerek bayanların ekonomiye kazandırılması, gerekse aile ekonomisine katkı olması açısından sadece bayanlara özel asgari ücret üzerinden gelir vergisinin alınmaması 3 çocuklu bir aileymiş gibi değerlendirilmesi mümkün olacaktır. Burada zaten devletin herhangi bir kaybı söz konusu olmayacaktır. Yeni sağlanan istihdamla aile içinde daha verimli bir ortam sağlanacağına inanıyoruz” diye konuştu.
Törenimiz 13 önemli dalda 14 kişi ve kuruma ödüllerinin verilmesiyle,Önceki Dönem Yönetim Kurulu Başkanlarımıza Teşekkür Plaketlerinin verilmesiyle ve kokteylle devam etti.
Ödül Kategorilerimiz ve Ödül Alanlar
1)Ar-Ge Sanpa Gıda San Tic.A.Ş
2)Basın-Yayın Zeynep Göğüş
3)Çevre Rıdvan Fadıloğlu Şehitkamil Belediye Başkanı
4)Edebiyat Işıl Özgentürk
5)Eğitim Erdal Ata Gaziantep Valisi
6)Gagiad Özel Fatma Şahin Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı
7)Kadın Girişimci Deniz Satıcı
8)Kültür-Turizm Dr.Asım Güzelbey Gaziantep Büyükşehir Bld.Bşk.
9)Sağlık Dr.Aleaddin Demircan
10)Sanat Erol Doğaner
11)Sosyal Hizmetler M.Maruf Marufoğlu
12)Sosyal Hizmetler Meral Dai
13)Spor Nizip Bayanlar Çim Hokey Takımı
14)Yaşayan Tarihler Yaşar Kervancıoğlu

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*