KOSGEB uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin sertifika töreni GAGİAD dernek merkezinde yapıldı. Gagiad Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ve KOSGEB Gaziantep Müdürü Sadık Gözek’in katılımlarıyla gerçekleşen törende kursiyerlerin sertifikaları verildi.

Törende konuşma yapan Gagiad Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel;’’ Ekonomiyi ayakta tutan her ne kadar büyük firmalar gibi gözükse de küçük ve orta ölçekli işletmelerin önemi ekonomi için her zaman daha fazladır. Bu bilinçle küçük ve orta ölçekli işletmelerimize destek her anlamda önemlidir. Biz Gagiad olarak geçtiğimiz yıllarda 240 girişimci adayına Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verdik. Ve bu adaylardan birçok başarı hikayesi çıktı ve her zaman destek olduk. Aynı şekilde bu yılki eğitim verdiğimiz 56 girişimci adayın başarı hikayelerine tanık olmak isteriz.’’dedi.

Kosgeb Gaziantep Müdürü Sadık Gözek ise Kosgeb desteklerinden bahsederek sözlerine şöyle devam etti;’’ Geçtiğimiz 5 yılda 8 bin kişiye Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verdik. Hedefimiz bu rakamı 1 yıl içerisinde gerçekleştirmektir. Ve şuana kadar 4 bin kişinin eğitim almasını sağladık. Hedefimizi de geçip daha fazla eğitim verip ekonomiye katılmalarını sağlamaktır.’’ Dedi.

Tören belgeyi almaya hak kazanan girişimci adaylarına iş fikirleri sorularak sertifikalarının Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ve Kosgeb Gaziantep Müdürü Sadık Gözek tarafından verilmesiyle sona erdi.2 3 4

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*