KOSGEB uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin sertifika töreni GAGİAD dernek merkezinde yapıldı. Gagiad Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ve KOSGEB Gaziantep Müdürü Sadık Gözek’in katılımlarıyla gerçekleşen törende kursiyerlerin sertifikaları verildi.

Törende konuşma yapan Gagiad Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel;”Toplumun farklı kesimlerinde girişimciliğin gelişmesinin Türkiye’nin geleceği için önemi büyük , bu küçük ölçekli bir Kobi ya da daha büyük bir ölçekli işletmede olabilir.Biz GAGİAD olarak geçtiğimiz yıllarda  toplamda 296 girişimci adayına Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verdik.Eğitim verdiğimiz adaylardan çeşitli sektörlerden iş yaparak farklı başarı hikayeleri çıktı ve her zaman bu konuda destek olduk.Bu sene de eğitim verdiğimiz 48 girişimci adayının da  farklı sektörden iş yaparak başarı hikayelerine tanık olmayı temenni ederiz.”dedi.

Kosgeb Gaziantep Müdürü Sadık Gözek ise Kosgeb desteklerinden bahsederek sözlerine şöyle devam etti;”Eğitimi bir çok kurum ve kuruluşla yapıyoruz fakat; eğitime önem vermek hem katılımcıların seçimi aşamasında hem de eğitmenin seçilmesi aşamasında bizler için çok önemli. Bu bahsettiklerimiz ne kadar iyi olursa nihai çıtanın da  o kadar yükseldiğini görüyoruz. Bununla beraber girişimcilik eğitimlerinde çok ciddi rakamlara ulaştık.2011 yılından bu yana çok sayıda eğitimler verildi ve hedefimiz 2017 yılında 7 bin civarında Girişimci adayına eğitim vermeyi düşünüyoruz . Çünkü; bu girişimcilik eğitimlerini ne kadar verirsek o kadar girişimci sayısını arttırız düşüncesindeyiz” dedi.

Tören belgeyi almaya hak kazanan girişimci adaylarına iş fikirleri sorularak sertifikalarının Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ve Kosgeb Gaziantep Müdürü Sadık Gözek tarafından verilmesiyle sona erdi.

 

DSC_0165

 

 

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.