Derneğimiz tarafından Türkiye İş Bankası Kurumsal Şube Müdürü Şaban Demir ile ‘Ekonomi Gündemi Değerlendirmesi’ konulu toplantı dernek merkezimizde gerçekleşti. Toplantıya Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, TUSAF Yönetim Kurulu Başkanı ve Gagiad 4. ve 5. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Özmen, Gagiad Yönetim Kurulu Üyeleri, Gagiad üyeleri ve İş Bankası Kurumsal Şube Yöneticileri katıldı.

 

Toplantıda açılış konuşması yapan Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel; ‘’ Bankalar bizlerin para yatırdığı birer kurum değil artık ortağımız konumunda. Bankalar ile yapılan ile çalışmalarımız iş hayatımız için çok önemli. Bugün İş Bankası Kurumsal Şube Müdürü Şaban Demir ile ülkemiz ve Gaziantep hakkında önemli bilgiler ile buluşacağız.’’ dedi.

 

Toplantı İş Bankası Kurumsal Şube Müdürü Şaban Demir’in konuşmaları ile devam etti. Demir; ’’Gaziantep büyümede Türkiye ortalamasının üzerinde yer alan bir şehir. Şehrimizin potansiyeli çok yüksek özelliklede sanayicilerimiz piyasa koşulları ne olursa olsun çalışan üreten bir yapıya sahip. Gaziantep’li firmaların ticari itibari oldukça yüksek.  Şuan karlılık oranlarında bir düşme söz konusu. Faizlerin %1 veya %2 artışı söz konusu olabilir. Kişi başı gelirde azalmalar yaşanabilir. Büyüme oranımızı %3 oranından %5 oranına yükseltmemiz gerekiyor. Bunun içinde sanayicilerimize üreticilerimize önerimiz katma değerli ürün üretmeleridir. Birde önemli hususlardan bir tanesi adalet ve eğitim sistemimizde acil iyileştirmeler yapılması gerekiyor. ‘’ dedi.

 

Toplantı üyelerimizin soru cevap bölümü ile sona ererken Yönetim Kurulu Başkanımız Bora Tezel Türkiye İş Bankası Kurumsal Şube Müdürü Şaban Demir’e hediye takdiminde bulundu. DSC_0183 DSC_0229 DSC_0232

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.