GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet TAHMAZOĞLU’nu makamında ziyaret etti.

Yönetim Kurulumuzun kendisini tanıtmasıyla başlayan ziyarette; Gaziantep Şahinbey Belediyesinin çalışmalarından ve projelerinden bahseden Mehmet TAHMAZOĞLU; son yıllarda Gaziantep’te belediyecilik çalışmalarının örnek gösterilecek boyutlara geldiğini ve Şahinbey Belediyesinin başarılı projelerinden bahsetti.

Gaziantep’te uygulanmaya başlayan kentsel dönüşüm projesinin oldukça başarılı bir proje ve süreç olduğunu ve bu projeyle şehircilik anlayışının değiştiğini vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanımız Taner ÖZDURAK; belediyecilik gün geçtikçe gelişiyor, şehrimizde sanayide, ticarette yaşanan gelişmelerin eğitim ve şehircilik anlamında da yaşanması ve bu alanlarında gelişmesi gerekiyor diyerek son yıllarda belediyecilikte yaşanan bu hızlı değişimin sebebini merak ettiğini belirtti.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet TAHMAZOĞLU; belediyecilikte yaşanan bu değişimin sebebinin standartların yükselmesine bağlı olduğunu belediyecilik anlayışının artık değiştiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti; ‘’ Artık her şey hizmet odaklı, belediyeler arasında hizmet yarışı başlatıldı bunun da en büyük teşvikçileri Genel Merkez ve Başbakanlık artık yapısal değil de sosyal belediyecilik gelişiyor. Bunun yanı sıra kurumsallaşmak, ekip anlayışı da önemli.’’ dedi.

Sohbetin ardından hatıra fotoğrafı çekilerek ziyaret son buldu.

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.