Ünlü fotoğraf sanatçısı Süha Derbent ve Murat Esibatır uzun ve meşakkatli bir hazırlık süreci sonunda hazırladıkları ‘’SON BUULŞUMALAR’’ isimli projeleri ile Gagiad Dernek Merkezimizde üyelerimizle buluştu.
Derbent ve Esibatır,Afrika ve Papua Yeni Gine’de yaşayan vahşi yaşam sürdüren kabilelerin fotoğraflarından oluşan sunumun ortaya çıkış hikayesini,2,5 gün süren yolculuk sonrası yaşanan şaşırtıcı anları ve hiç bir öğretilen bilgi almadan yaşayan o insanların doğal hayatları hakkında bilgi verdiler. Üyelerimizde merak uyandıran teknik detaylar ve bölge halkının günlük yaşamları hakkında soruları yanıtladılar.
Kendi deyimleriyle ‘’İnsanın Ham Hali’’ ile karşılaştıklarını ifade eden sanatçılar,ziyaret ettikleri bölgenin artık keşfedilmeye başlanacağını,önümüzdeki birkaç sene içinde yol çalışması yapılacağını ve yabancı halkın kazı çalışmaları yapacağını bu nedenle günümüz modern insanı ile tanışarak bunun sonucunda da bu ham hallerinin asimile olacağını düşündüklerinden dolayı projeye ‘’SON BULUŞMALAR’’ adını verdiklerini anlattılar.

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.