Gagiad ile İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen Yatırımcılar Fizibilite Hazırlamanın Önemini Anlıyor projesinin kapanış toplantısı yapıldı. Derneğimizin 2014 Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında hazırlamış olduğu “Yatırımcılar Fizibilite Hazırlamanın Önemini Anlıyor” konulu proje İpekyolu Kalkınma Ajansından destek almaya hak kazanmıştır. Projenin amacı; Gaziantep’te yatırım yapmak isteyen potansiyel yatırımcılara fizibilite hazırlama kültürünü aşılamaktır. Projede fizibilite hazırlama kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik olarak bir çalıştay düzenlenmiştir. Bu çalıştayın ardından 5 iş fikri belirlenerek fizibilite çalışmaları hazırlanmıştır.

Bu proje ile potansiyel girişimciler, yeni yatırım yapmak isteyen işletmeler bir yatırıma başlamadan önce fizibilite raporu hazırlamanın önemi konusunda bilinçlenecektir. Yatırımcı adaylarının bölgede gerçekleştirecekleri yatırımlarda fizibıl olan yatırımların yapılması konusunda farkındalıkları artmış olacaktır. Bu farkındalık özelde firmaya genelde ise bölgenin kalkınmasına, rekabet gücünün artmasına katkı sağlayacaktır.

Toplantı da konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak “Ekonomik gelişmeler bölgesel ya da ülkesel boyutlarda değil. Artık küresel anlamada ekonomik süreçler yaşıyoruz. 6 ay önce başladığımız Yatırımcılar Fizibilite Hazırlamanın Önemini Anlıyor Projemizi sonlandırdık. 5 ayrı sektörün fizibilitelilerin yer aldığı raporlarımızı düzenledik. Bu konuda destek alan ilk dernek olarak İpekyolu Kalkınma Ajansına teşekkür ediyorum.’’ dedi. DSC_0237

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.