AK Parti Bursa eski Milletvekili Ali Kul, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 82 yaşındaki annesi Gülfer Kul’un cenaze namazında imamlık yaptı. 20 yıl boyunca imam olarak görev yaptığı Şükraniye’deki Sarı Camii’nde, tekrar cübbesini giyip, sarığını takan Kul, en zorlu görevini yaptı. Yüzlerce kişinin katıldığı cenazede Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da hazır bulundu. Bakan Müezzinoğlu, Kul ile tokalaşıp kucaklaştıktan sonra başsağlığı dileklerinde bulundu.
Bakan Müezzinoğlu ve cenazeye gelenlere teşekkür eden Ali Kul, babasının cenazesini de aynı camiden

kaldırdığını ifade ederek, “Allah cümle geçmişlerimize rahmet etsin, hepimiz öleceğiz. Tebareke Suresi’ni ölülerimize okuyoruz” diyerek, surenin tefsirinde bulundu.

Metanetini koruduğu gözlenen Kul, “Allah milletimize zeval vermesin. Anneme evlatlık yapmaya çalıştım. Allah’ın ‘Onlara öf bile demeyin’ ayetini unutmamaya çalıştım. Sizden son arzum, dünya ve ahret haklarınızı helal edin” diye konuştu.

Ali Kul, annesinin tedavi gördüğü hastanedeki görevlilere de gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.
Gülfer Kul’un cenazesi omuzlarda cenaze aracına kadar taşınarak, Baruthane Mezarlığı’nda toprağa verildi.

ENGELLİ VATANDAŞ BAKANDAN OĞLU İÇİN İLAÇ İSTEDİ
Tekerlekli sandalyedeki engelli vatandaş İlhan Düzen, camide Cuma namazına gelen vatandaşlarla tokalaşan Bakan Müezzinoğlu’nu durdurdu. İlhan Düzen, 6 yaşındaki epilepsi hastası oğlunun ilaçları hususunda, Bakan Müezzinoğlu’ndan yardım istedi. Müezzinoğlu yardımcılarına gereğinin yapılması için talimat verdi.
Öte yandan, Bakan Müezzinoğlu Bursa’daki AK Parti’li belediye başkanları ile basına kapalı gerçekleşen bir toplantıya katıldı.
 

BURAK TÜRKER-OSMAN AKIN

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*