Gaziantep Genç İşadamları Derneği (Gagiad) Yönetim Kurulu Üyeleri ve Çalışma Grubu Başkanları Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.
Görüşmede Mayıs ayı ihracat rakamlarını değerlendiren Eyüp Bartık şunları kaydetti; “Gaziantep ihracatı Mayıs ayında geçen yılın aynı ayına göre azalma gösterdi. Bu durumun yılsonu hedefini etkileyeceğini düşünmüyorum ama Gaziantep olarak katma değeri yüksek ürünlere yönelmemiz gerekiyor. GAGİAD benim de üyesi olduğum bir dernek ve üyeleri Gaziantep’in ekonomisinde oldukça etkili. Ticaret Odası ve GAGİAD olarak ortak projeler yapacağız.’’dedi.
Yönetim Kurulu Başkanımız Taner Özdurak ise GAGİAD üye profilinin oldukça güçlü olduğunu vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti. ‘’Üyelerimizin Gaziantep sanayisine ve ticaretine katkıları oldukça büyük. En çok ihracat yapan 67 firmadan 17 firma GAGİAD’lı. Bunun yanında 20 ana sektörde faaliyet gösteren üyelerimiz 50 bin kişi istihdam ediyor. Dernek olarak geçtiğimiz günlerde Kalkınma ajansı ile yürüteceğimiz önemli bir projeye imza attık. Fizibilite raporlarının ve sektörel analizlerin yer alacağı projenin yatırımcılar için rehber niteliğinde olacağını düşünüyoruz. Domotex gibi önemli ve verimli bir fuarı tamamladık. Fuarın şehrimize ciddi katkıları oldu. Bunun için sizlere teşekkür ediyoruz. ‘’ dedi.

Görüşme hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.