Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) ile KOSGEB Gaziantep Müdürlüğü arasında Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolü imzalandı.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini öngören protokol KOSGEB Gaziantep Müdürü Dr. Sadık Gözek ve GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel arasında imzalandı.

KOSGEB Gaziantep Müdürü Dr. Sadık Gözek;’’ KOSGEB olarak girişimcilere 50.000 TL hibe 100.000 TL ise geri ödemeli destek veriyoruz. Bu destekler ile girişimcilerimiz rahatça işlerini kurabiliyorlar. 2010-2015 yılları arasında toplam 7418 girişimciye eğitim verilmiştir. Aynı dönemde girişimcilere verilen destek tutarı 5 milyon TL ye ulaşmıştır. Gaziantep KOSGEB Müdürlüğü olarak 2016 yılında belirlemiş olduğumuz 4000 girişimci hedefine emin adımlarla ilerlemekteyiz. 2016 yılının ilk yarısında 2000 den fazla girişimciye eğitim vermiş bulunmaktayız. İlk 6 aylık periyotta 6 yıllık sürede verilen destek miktarı ve girişimci sayısının üçte birine ulaşılmıştır.” dedi.

GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ise; Gaziantep girişimcilik potansiyeli çok yüksek bir şehir. Bugüne kadar Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri kapsamında birçok girişimciye eğitim verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Buradan bir çok başarı hikayesi çıkabileceğine inanıyoruz. KOBİ’lerimiz ekonomiye yön veren önemli yapılar. Bu bağlamda derneğimiz her zaman girişimci ve girişimci adaylarına destek olmaktan büyük memnuniyet duyuyor. Yeni girişimler, yeni işletmeler şehrimizin ve ülkemizin ekonomisine ve istihdamına katkı sağladığı gibi toplumda sosyal olarak da çok önemli pozitif etkilere sahip. Devletimizin girişimcilerimizi yüreklendirmesi ve desteklemesi çok kıymetli. Biz de bu kapsamda üzerimize düşeni yapmaya özen gösteriyoruz. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerimiz 11 Temmuz 2016 tarihinde başlayacaktır. 20 Haziran 2016’da müracaatlar dernek merkezimize yapılacaktır. Şimdiden girişimci adaylarımıza başarılar dileriz. ‘’ dedi.

 

DSC_0391DSC_0398

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.