Gaziantep Genç İşadamları Derneği’nin (GAGİAD) ortaöğretim seviyesi için düzenlediği “Geleceği Çiz; Yıl 2030” Temalı  Resim Yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Gaziantep Genç İşadamları Derneği tarafından ortaöğretim öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen “Geleceği Çiz; Yıl 2030” temalı resim yarışması ödül töreni Primemall Alışveriş Merkezinde  yapıldı. Törene GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel, GAGİAD Yönetim Kurulu üyeleri,öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından değerlendirilen  168 eser arasından, dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Gerçekleştirilen törende yarışmanın birincisi Azra Höngül ödülünü  GAGİAD 1.Dönem Kadınlar Kurulu Başkanı Dilek Öğüt’ün elinden alırken, , yarışmanın ikincisi olan Dilara Kılınç’a ise ödülünü Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel takdim etti. Üçüncü Şehriban Büşra Kılıç ise ödülünü Kadınlar Kurulu Başkanı Müge Tezel’in elinden aldı. Mansiyon ödülüne layık gösterilen Tolga Aysa’nın ödülünü ise GAGİAD Eğitim Çevre Komisyonu Başkanı Metin Tepe takdim etti. Büyük ödüllerinin verilmesinin yanı sıra yarışmaya katılan diğer eser sahiplerine ise sürpriz ödüller layık görüldü.

Ödül Töreninde konuşan GAGİAD Başkanı Bora Tezel; “Geleceği Çiz; Yıl 2030 Konulu resim yarışmamızı düzenlemeye karar verdiğimizde, resmi çizen çocuklarımızın gelecek ile ilgili nasıl bir dünya hayal ettiklerini çocuklarımızın gözünden görmeyi amaçladık. GAGİAD olarak  her yıl  düzenlediğimiz resim yarışmamızda geleceğimizin en güzel yatırımı olan çocuklarımıza tatlı bir rekabetle resmi sevdirmek ve sanata teşvik etmek amacını taşıyoruz. Dünyaya çocuklarımızın ve gençlerimizin gözü ile bakabilmek, dünyayı daha yaşanılası ve renkli bir hale getirecektir. Bu kapsamda yarışmaya katılan eserlere baktığımızda çocuklarımızın gayretleri bizleri son derece mutlu etmiştir. Bu yarışma umarım onlar için yeni bir kapı olur ve daha çok resim yapıp içsel zenginliklerini daha da geliştirirler. Yarışmamıza emek verip katılan tüm öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Tezel’in konuşmasının ardından öğrencilere ödülleri takdim edildi. Tören hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi. Yarışmaya katılan eserler 24-25-26 Mayıs tarihinde Primemall AVM’de sergilenmeye devam edecek.

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*