Gaziantep Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi(GAÜN Target TTO) tarafından “Fikri olan ortaya çıksın” parolasıyla düzenlenen girişimcilik proje yarışması düzenlendi.

5 Dalda 50 eserin değerlendirildiği yarışmaya Gaziantep Üniversitesi öğretim ve araştırma görevlileriyle, öğrenciler projeleriyle katıldı. Koordinasyonu TARGET – TTO Ofisi’nin gerçekleştirdiği yarışmaya katılan projelerin sergilendiği etkinlikte konuşan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Target Teknoloji Transfer Ofisi’nin bu yıl ilkini düzenlediği ARGETİ(Araştırma-Geliştirme-Ticarileştirme) & Proje pazarı çok sayıda araştırmacı ve öğrencinin, birbirinden ilginç ve topluma değer katacak projelerle katıldığını belirtti. Rektör Prof. Dr. Coşkun bu ilginin kendilerini son derece memnun ettiğini ve önümüzdeki yıllarda daha geniş katılımlı etkinlikler düzenleyeceklerini belirttiği konuşmasının devamında şunları söyledi: Parlayan yıldız Gaziantep Üniversitesi bu sorumluluğunun gereği olarak Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vermeye devam edecektir. Bu yıl ilkini düzenlediğimiz proje yarışmasını önümüzdeki yıllarda daha da büyüterek devam ettireceğiz. Çünkü projelerimiz giderek artıyor. Gençlerimizin, hocalarımızdan yeni şeyler ortaya çıkıyor. Üniversite olarak bunu kendimize görev biliyoruz. Buradan yeni projelerle ülkeye katkıda bulunmak istiyoruz. Bugüne kadar yaptıklarımızı yeni güzel şeylerle süsleyeceğiz. Projemizde de parola olarak kullandığımız gibi: fikri olan beri gelsin.”

Proje sergisine katılan Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer ise, Sanayi Odası Başkanlığı döneminde inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarına büyük önem verdiklerini, bugün ise onlarca projenin katıldığı yarışmaların yapılmasının Gaziantep için bir şans olduğunu belirterek Gaziantep Üniversitesi’ni kutladı.

Yeni Merkezi Kafetarya’da düzenlenen proje sergisine Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer’in yanı sıra, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık,Yönetim Kurulu Başkanımız Taner Özdurak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Türkay Dereli ve Prof. Dr. Ali Gür ile öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.