Gaziantep’i Gaziantep yapan değerlerin en önemlisi kurtuluş mücadelemizdir. . Kurtuluş savaşında ülkemizin her noktası işgal edilmiştir. Ancak Gaziantep kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciye mücadele azmi ve iradesi ile tüm zor şartlara rağmen önemli bir mücadele vermiştir. 10 ay 8 gün Gaziantep savunması aslında dünyaya emsal olmuş bir kahramanlık örneğidir.

Bizler bu değerlerle doğup, yetişen ve büyüyen bir dünya kentiyiz. Gaziantep bu değerlerle güçlenerek artık mücadelesini; sanayisiyle, ekonomisiyle, üretimi ile örnek gösterilecek şehir olma yolunda vermektedir. Şehrimizi ve ülkemizi daha refaha ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu önemle gelecek nesillerimizi yetiştirmeli ve 93 yıl önceki mücadele ruhu ile ülkemize katkı sağlamayı görev edinmeliyiz.

Gaziantep’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yıldönümünü kutlar, başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e, canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, şehrimize ve ülkemize birlik ve beraberlik dilerim.

Taner ÖZDURAK
Yönetim Kurulu Başkanı

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.