“Gaziantep Büyüyor, Emniyet Güçleniyor” Projesi kapsamında bağış yapılan araçlardan 60 ekip otosu Gaziantep Valimiz Sayın Erdal ATA, Gaziantep Milletvekili Nejat KOÇER, İl Emniyet Müdürümüz Ömer AYDIN, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, GSO Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu, TOBB Meclis Başkanı Selami Memiş,GAİB Yönetim Kurulu Başkanı, Gagiad Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak, Emniyet Personeli ve vatandaşların katılımı ile Demokrasi Meydanında yapılan törenle hizmete alındı.
Törende konuşma yapan Vali Erdal Ata, Gaziantep´in sürekli büyüyen ve gelişen bir kent olduğunu belirtti. Kent merkezinde yaklaşık 1,5 milyon nüfusun yaşadığı Gaziantep´te, emniyet teşkilatının da araç, gereç ve donanım bakımından güçlü olması gerektiğini ifade eden Ata, yeni polis merkezi ve mobese sisteminin yenilenmesiyle emniyet teşkilatının çok daha güçlü, yeni bir yapıya kavuşacağını kaydetti.
Gaziantep’in daha huzurlu, daha güvenli ve daha yaşanabilir bin kent olması için emniyet teşkilatının gecesi gündüzüne katarak var gücüyle çalıştığını vurgulayan Ata, şöyle konuştu:
“Başta belediyelerimiz olmak üzere tüm meslek kuruluşlarına, sanayicilerimize, iş adamlarımıza, verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 1 yıl içinde 400 araç aldığını düşünürsek, Gaziantep halkının, belediyelerimizin, meslek kuruluşlarımızın konuya ne kadar duyarlı olduğunu, ne kadar yardımperver olduğunu çok daha iyi değerlendirme şansımız olacaktır.”
Ata, hizmete alınan araçların Gaziantep halkına ve emniyet teşkilatına hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Emniyet Müdürü Ömer Aydın da çok anlamlı ve güzel bir günü hep birlikte yaşadıklarını dile getirerek, katkı sunan herkese teşekkür etti. Aydın, “İlave ekiplerle Gaziantep’te şehrin her noktasındaki olaya 3 ila 5 dakika içerisinde müdahale edeceğiz. Bunun sözünü hep birlikte veriyoruz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından ekiplere anahtarları verilerek, araçlar hizmete alındı.
Vali Erdal Ata ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer de bindikleri bir ekip arabasıyla tur attı.

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*