Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD), üyelerine yönelik Çanakkale Gezisi düzenledi.

Ülkemizin tarihini ve güzelliklerini incelemek için düzenlenen geziye GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel, Yönetim Kurulu Üyeleri, üyeler, eşleri ve çocukları katıldı. Rehber eşliğinde yapılan gezide Ayvalık Şeytan Sofrası, Cunda Adası, Assos Antik Kenti, Truva Antik Kenti, Gelibolu Tarihi Savaş Alanı, Atatürk Evi ve Çanakkale Şehitlikler Abidesi gezilip, detaylı bilgi alındı.
Gezi programı hakkında değerlendirme yapan GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel: “Türkiye’nin tarihteki yerini almasında Çanakkale Savaşı çok önemlidir. Çanakkale’de şanlı bir tarihin nasıl yazıldığını, başta Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin bu ülkeyi nasıl savaşarak kazandıklarını yakından görmek için bu gezi bizlere güzel bir fırsat oldu. Özellikle de çocuklarımıza Çanakkale’yi anlatmak ve Çanakkale ruhunu yerinde görmelerini sağlamak bizim için çok değerliydi. Çocuklarımızın milli duygular içinde yetişmesini sağlamak için çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.
GAGİAD üyeleri gezi boyunca, tarihi ve turistik mekânları gezmenin yanı sıra bol bol anı fotoğraf çektirirken, Çanakkale Savaşı’nın tarihine dair ayrıntılı bilgi aldı.

 

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.