GAGİAD VE ANGİAD ÜYELERİ OSB’YE ZİYARETTE BULUNDU
Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Semiz ve Gaziantep Genç İş Adamları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu’nu ziyaret etti.
Ankara’dan yönetim kurulu ile Gaziantep’e gelen ANGİAD Üyeleri ile GAGİAD üyeleri Gaziantep Organize Sanayisini ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu’ndan bilgi aldı.
Heyete Gaziantep Organize Sanayisi hakkında bilgiler veren Başkan Nakıboğlu, OSB’de 120 bin işçinin istihdam ettiğini, ihracat rakamımızın 2013 yılında 6,5 milyar dolar olduğunu vurguladı.
Sanayicilerin KDV’si yüksek ürünlere rağbet etmesi gerektiğinin altını çizen Nakıboğlu, “Gaziantep tek başına kat ettiği bu yolda başarıyla ve emin adımlarla yürüyor. Bu başarı birlik beraberlik içerisinde daha da büyüyecektir”dedi.
ANGİAD Başkanı Fatma Özalp Semiz ise bu şehrin sanayisini ve sanayicisini yakından tanımış olmaktan ve Gaziantep gibi müteşebbis bir şehirde olmaktan çok mutlu olduklarını ifade etti. Semiz, Hızla büyüyen bu şehrin ve sanayisinin örnek alınması gerektiğini de sözlerine ekledi.
Toplantı sonunda Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, ANGİAD Başkanı Fatma Semiz´e yöresel bir hediye takdim etti.

ANGİAD’DAN GAGİAD’A ZİYARET
Ankara Genç İş Adamları Derneği (ANGİAD) yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep’te ki Genç İş Adamları Derneği (GAGİAD) derneğini ziyaret ederek ekonomik gelişim noktasında fikir alış verişinde bulundular.
Ankara’dan Yönetim Kurulu ile Gaziantep’e gelen AGİAD Üyeleri burada GAGİAD Başkanı Taner Özdurak ve Aylin Burnukara tarafından karşılandı. Her iki dernek üyelerinin ve yönetim kurulunun katıldığı toplantı gerçekleştiren dernekler burada yaptıkları çalışmaları anlatan sunum yaptılar. Açılış konuşmasını yapan Gaziantep Genç İş Adamları Derneği (GAGİAD) Başkanı Taner Özdurak, “Bugün burada bilgi alış verişi yaptıktan sonra Fatma hanım eli boş gelmemiş Gaziantep’e. Bilgileriyle birlikte gelmiş onları dinlememiz gerekli. Ondan sonra neler yapabileceğiz, GAGİAD, ANGİAD iş birliğinde bunları konuşacağız, inşallah doğu ile güneyi yakınlaştıracağız. Bakacağız iyi işler yapabilecek miyiz, bunu değerlendirmemiz lazım. Ben burada şahsım ve yönetim kurulu üyelerim adına Sayın ANGİAD başkanımıza geldikleri, bilgilerini bizimle paylaştığı için çok teşekkür ediyorum” dedi.
Gagiad Kadınlar Kurulu Başkanı Aylin Burnukara ise Türkiye’deki Giad’lar içerisinde Kadınlar Kurulunu kuran ilk dernek olan Gagiad’da yürüttükleri proje ve çalışmalardan bahsetti.
ANGİAD ilk kadın başkanı olan Fatma Semiz ise, “ İlk olarak Gaziantep’te çok güzel bir ev sahipliği yaptığınız için teşekkür ediyorum, kadın genel kurulu ile ilk defa karşılaştığımız bir toplantı şuan. Gaziantep 2013 yılında 6,5 Milyar ihracat yapmış, hedefleri çok büyük bir şehir 2023 hedeflerine 30 Milyar gibi bir hedef içerisinde Gaziantep, buda gurur verici ve istekli bir kent olduğunu ortaya çıkarıyor. Bizde şahsım ve yönetim adına bu 2023 hedefindeki rakamlara Gaziantep’in ilerlemesi için elimizden gelen gayret ve çabayı göstereceğiz. Bugün yapılacak görüşmelerimiz sonu arzu ediyoruz ki bir proje hazırlayıp bu hedeflerimize ulaşmak için bir birimize destek oluruz. Ben tekrardan bizi sıcak bir ilgi ile karşılayan GAGİAD yönetimine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından her iki dernek üyeleri bir birileriyle fikir alış verişinde bulunduktan sonra karşılıklı hediyeler takdimi ile toplantı ve ziyaret son buldu.
GTO’YA ZİYARET
GAGİAD ile birlikte Gaziantep Ticaret Odasını (GTO) ziyaret eden ANGİAD, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ile değerlendirmelerini paylaştılar. Eyüp Bartık GAGİAD benimde üye olduğum ve çokta önem verdiğim bir dernektir. GAGİAD büyük bir okuldur bizlerde bu okuldan bu görevlere geldik. ‘’ANGİAD’ı bizler de yakınen takip ediyoruz. Gaziantep gelişmiş sanayisi ile yatırıma oldukça uygun bir şehir, hep birlikte büyümeye devam edeceğiz. Şehrimize Hoş geldiniz.’’ Dedi.
Son derece verimli ve samimi bir havada gerçekleşen bu ziyaretin ardandan ANGİAD Başkanı Fatma Semiz ve beraberindeki heyet, eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile bir araya geldi.

HEYET BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI FATMA ŞAHİN’LE BİRARAYA GELDİ
Antep’in bilhassa sanayi alanında geliştiğini ifade eden Şahin,’’Bizler Gaziantep ve ülkemize hizmet yapmayı görev edindik. Gagiad bizler için değerli bir dernektir. ANGİAD’la da tanışmak güzel.’’dedi.
Gagiad Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak ise Gaziantep’in hızla gelişen ve büyüyen bir şehir olduğunu vurgulayarak , ‘’ artık kadınlarımızın toplumda ve iş hayatında aktif olduklarını görmek gurur verici. ‘’dedi.
ANGİAD Başkanı Semiz görüşmede Gaziantep gezisinin amacı hakkında da bilgi verdi. ANGİAD olarak en temel amaçlarının Türk ekonomisine katkı sağlamak olduğunu vurgulayan Başkan semiz, “Bu amaç doğrultusunda bugün buradayız. Yıldızı her geçen gün parlayan ve Türkiye’de önemli bir ticaret merkezi olan Gaziantep’e de işbirliği imkanlarını arttırma amacıyla geldik. Gaziantep sanayisinin güçlü ve dinamik yapısını Ankara’nın iş tecrübesi ve pazar zenginliği ile buluşturmayı hedeflemekteyiz. Bu amaç doğrultusunda ANGİAD olarak ‘İşte Kardeş Projemizi’ Gaziantep’te hayata geçirmeye geldik. Gaziantep Genç İşadamları Derneği ve ANGİAD’ın birlikte hareket ederek daha büyük başarılara imza atacağı inancındayız” diye konuştu. ANGİAD üyeleri, Gaziantep ticaret gezisi kapsamında, resmi temaslardan arta kalan zamanları, şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezerek değerlendirdi.

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.