Gaziantep Genç İşadamları Derneği (Gagiad) üyelerinden oluşan 22 kişilik heyet Ford Otosan ve Derby Tıraş Bıçakları -Tokai Çakmakları Fabrikasına gezi düzenledi.

Ülkemizdeki büyük markaların üretimi ve markalaşma süreçlerini yakından görerek katma değeri yüksek ürünleri üretme konusunda yeni ufuklar açmak amacı ile düzenlenen iş gezisine Gagiad Yönetim Kurulu ve Gagiad üyeleri katıldı.

– Araç Üretimi Hakkında Bilgi Aldılar

DSC_0040

İlk olarak Türkiye’nin en büyük Ar-Ge yeteneğine sahip Ford Otosan Gölcük fabrikasını gezen heyet şirket yetkilileri tarafından hazırlanan bir sunumla Ford-Otosan markası hakkında genel bilgi aldı.

Heyet 1.000.000 m2’lik tesisi ile Avrupa ve çevresindeki en büyük otomotiv üretim tesislerinden biri olan ve dünya pazarlarına üretim yapan Ar-ge’den üretime, üretimden montaja kadar Ford araçlarının üretim süreçleri hakkında bilgilendirildiler.

– Derby- Tokai Çakmakları Üretim Tesisleri Gezildi

DSC_0096

Gagiad İş Gezisi Heyeti Türkiye’nin tek traş bıçağı ve çakmak üretim tesisi olan Derby Tıraş Bıçakları ve Tokai Çakmaklarının üretildiği 600 işçisi bulunan yıllık 150 Milyon TL cirosu olan Derby Tıraş Bıçakları ve Tokai Çakmakları üretim tesisini gezdi. Heyet Derby- Tokai Genel Müdürü Abdurrahman Cansu ile görüşerek tesis hakkında bilgi aldı. Son sistem teknoloji ile ürünlerin üretildiği tamamı% 100 Türk sermayeli olan şirketin yerli üretimi ile Türkiye’deki ithalatın önüne geçtiklerini belirten Abdurrahman Cansu Gagiad Üyeleri ile karşılıklı görüşerek fikir alışverişinde bulundu.

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.