Türkiye’de ki farklı sektörlerin başarı hikayelerini inceleyen GAGİAD Üyeleri, Gaziantep Bölgesel Endüstriyel Tasarim ve Hibrit Modelleme Merkezi’ne (GETHAM) teknik gezi düzenleyerek firma hakkında detaylı bilgi aldılar.

Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ve beraberinde ki üyelerden oluşan heyet, kobilerin rekabet edilebilirliğini artırarak,  inovasyonu geliştirmek ve tasarım kültürünü teşvik etmek amacıyla hizmet veren Gaziantep Bölgesel Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi’ne (GETHAM) teknik gezi düzenledi.

Gezi ile ilgili değerlendirmede bulunan Gaziantep Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel; “Geleneksel hale getirdiğimiz yurt içi teknik gezilerimizle ülkemizde ki başarı hikayelerini yerinde görmeyi, şehrimizi ve üyelerimizi geleceğe hazırlamak için ne gibi adımlar atmamız gerektiğini saptamayı ve üretim kültürümüz ile ufkumuzu geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Kurumsal anlamda ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri verdiklerini bu anlamda Fabrika, Stüdyo, Ajans ve Start-Ups Merkezlerinin olduğunu dile getiren GETHAM Genel Müdürü Onur Akar; “ Dört ayrı birim ve sekiz ayrı laboratuvarımızla hizmet verdiğimiz merkezimizde, son teknoloji ekipmanlar aracılığıyla, prototip mühendisliği,  imalat danışmanlığı ile girişimci firmalara tasarım ve ürün geliştirme konusunda destek sağlamaktayız. Tüm sektörlere yönelik çalışan girişimcilerin ve firmaların ihtiyaç duydukları, ürün, kalıp, model, makine parçaları gibi komplike parçaları işleyebilen 5 eksen, yüksek hız ve mikron hassasiyetine sahip CNC makinemizle hizmet vermekteyiz. Ayrıca Türkiye’de nadir bulunan, profesyonel bir 3D yazıcımızla gerçek mühendislik malzemesi kullanılarak FDM teknolojisi ile farklı sektörler için hızlı prototipleme, az adetli üretim, fonksiyonel parça ve doğrudan son kullanıcı parça hizmeti vermekteyiz” diye konuştu.

Düzenlenen geziden dolayı memnuniyetlerini dile getiren GETHAM Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Acıoğlu  ise; “Bizim amacımız, bu kurumdan kar amacı gütmek değil, Gaziantep’e destek olmaktır. Bu kapsamda GAGİAD gibi güçlü bir kuruluşun bizleri ziyareti çok anlamlıdır. Şehrimize vereceğimiz teknolojik destek bizleri uluslararası platformlarda daha güçlü kılacaktır” şeklinde konuştu.

Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*