Gaziantep Genç İşadamları Derneği 11. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Genel Kurula Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, GAGİAD Önceki Dönem Yönetim Kurulu Başkanları Yaşar Erturhan ve Ertuğrul Teymur, Kadınlar Kurulu Üyeleri ve GAGİAD Üyeleri katıldı.

“GAGİAD HER ZAMAN FARK YARATTI VE İLKLERE İMZA ATTI”

GAGİAD’ın 2. dönem başkanlığını yapan Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer genel kurulda yaptığı konuşmada derneği 1993 yılında 44 kurucu üye ile kurduklarını anımsatarak, şunları söyledi: “GAGİAD’ın 1993 yılında temelleri atılan birliktelik ruhunun bugün devam ediyor olması bizim için, Gaziantep için, çocuklarımızın geleceği için çok anlamlı. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Kurucu arkadaşlarımız ve sonradan üye olan arkadaşlarımız içinde kaybettiğimiz dostlarımız var. Onlara rahmetle anıyorum. GAGİAD´ın 21. yılında bugün yine hep berabersek, birlik beraberlik içindeysek, bu derneği geleceğe taşımak için aynı ruh ve aynı inanç içindeysek bu en büyük başarıdır. Bu Türkiye’ye de örnek olacak bir durumdur. GAGİAD her zaman fark yaratan ve ilklere imza atan oldu, bundan sonra da öyle olacak.”

“GAGİAD BÜYÜK BİR OKUL, BU OKULDAN MEZUN OLANLAR BAŞARILI GÖREVLERDE”

Genel Kurulda konuşma yapan Gaziantep Sanayi Odası Başkanı ve GAGİAD Kurucu Başkanı Adil Sani Konukoğlu ise; Gaziantep Genç İşadamları Derneği’nin (GAGİAD) şehrin ekonomisinde ve idaresinde önemli yere sahip olduğunu vurgulayarak, “Şu ana kadar tüm arkadaşlar GAGİAD için canla başla çalıştı. Yönetime yeni gelenler de aynı bilinç çerçevesinde GAGİAD’ın çıtasını daha da yukarı çıkaracağına eminim.’’ dedi. Genel Kurulun derneğe hayırlı olmasını dileyen GSO Başkanı Konukoğlu, GAGİAD’ın bir okul olduğunu, buradan mezun olan işadamlarının şehrin birçok önemli konumunda yöneticilik yaptığını söyledi. Derneğin kadınlar kurulunda yer alan kadınların şehrin sosyal hayatında daha aktif rol almasını isteyen Konukoğlu, Türkiye’nin 2023 yılında kişi başına 25 bin dolarlık milli gelir hedefine ancak kadınların ekonomiye daha fazla katılmasıyla ulaşılacağını kaydetti ve GAGİAD üyelerinin şehrin sanayisinde, ekonomisinde, ihracatında önemli payı bulunduğunu belirtti.

GAGİAD BAŞARILI BİR DERNEK VE GAGİAD’IN BAŞARISI BİZLERİ GURURLANDIRIYOR

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık ise konuşmasında GAGİAD’ın önemli bir dernek olduğunu belirterek ; ‘’ GAGİAD her geçen gün başarılarına başarı katarak öncü bir dernek olarak yoluna devam ediyor. GAGİAD’ın bugün birçok üyesi önemli kurumlarda aktif ve başarılı görevlerde. Bu derneğin üyesi olmaktan gurur duyuyorum ve yeni yönetim kurulunda görev yapacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum.’’dedi.

GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak ise yaptığı konuşmada, ülkemizde son yaşanan olaylarla bir kez daha birliktelik, güven ve istikrarın öneminin ortaya çıktığını belirterek, Cumhuriyetin ilkeleri ve Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çalışan GAGİAD’ın başkanı ve üyesi olmaktan her zaman gurur duyduğunu belirtti. “Evrensel değerleri ön planda tutan, kadın hakları, demokrasi, insan hakları ve toplumsal bütünlüğü her zaman savunan bir derneğiz” şeklinde devam eden Özdurak, “10. dönemin derneğimiz için gayet iyi, gayet başarılı geçtiğini düşünüyorum. 11 dönemde üzerimizde daha da büyük bir sorumluluk olacak, çıtayı daha da yükseğe taşımak için daha fazla çalışmamız gerekecek.’’ dedi.

Gaziantep Genç İşadamları Derneği’nin (GAGİAD) dernek merkezinde yapılan 11. Olağan Genel Kurulunun Divan Başkanlığını Mustafa Topçuoğlu, divan üyeliklerini GAGİAD 9. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Teymur ve 8. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Erturhan yaptı.

GAGİAD’ın büyük bir aile ve bir okul olduğunu vurgulayan GSO Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu, bundan önceki dönemde çalışan tüm üyelere canı gönülden teşekkür ederek, yeni döneme başarılar diledi. Topçuoğlu, “Dernek aynı heyecan, aynı coşkuyla Gaziantep’in sosyal hayatına damga vuran, fikir üreten, örnek bir kurum olmaya devam edecektir” dedi.

Yapılan seçimde, Taner Özdurak yeniden GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

11. Dönem GAGİAD Yönetim Kurulu ise aşağıdaki isimlerden teşekkül edildi.
Taner Özdurak
Bora Tezel
Zeki Zorkirişçi
Alper Burnukara
Cihan Koçer
Serkan Atmaz
Tayfur Özyaşar
Doğan Mazıcıoğlu
Zeki Şahin

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*