Gaziantep Genç İşadamları Derneği tarafından hazırlanan, Psikiyatrist Dr. Deniz Şimşek’in konuşmacı olarak katıldığı “Senin Hastalığın Psikolojik mi Gerçekten” konulu söyleşide sağlığa bütüncül yaklaşım ve iyi yaşam formülleri konuşuldu.

Hastalara yaklaşımda psikodinamik faktörlerin yanı sıra, vitamin, mineral, genler, ağır metal, infeksiyon, metilasyon ilişkilerini baz alacak şekilde bütüncül bir yaklaşımı benimseyen Dr. Deniz Şimşek ‘in “ Senin Hastalığın Psikolojik mi Gerçekten” söyleşisinde verdiği bilgilerle katılımcılara farkındalık dolu anlar yaşattı.

Şehitkâmil Sanat Merkezinde gerçekleşen söyleşiye; GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel, Kadınlar Kurulu Başkanı Müge Tezel, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Kadınlar Kurulu ile birlikte birçok seçkin davetli katıldı.

İnsan bedeninin, her bir parçası birbiriyle ilişkide olan bir sistem olduğunu ifade eden Psikiyatr Deniz Şimşek, beslenme alışkanlıklarının psikolojiyi etkileme de önemli rolü olduğunu dile getirerek; “ Yeteri kadar sindiremediğiniz her gıda, bağırsaklarda büyük sıkıntı yaratmaktadır. Tıpkı sindiremediğimiz davranışlar gibi.  O yüzden hastalıkların belirtilerine değil kökenlerine yönelik tedaviler uygulamayı daha doğru buluyorum” dedi.

Biyokimyasal süreçlerdeki yetersizliklerin zihnimiz ve bedenimizde birçok farklı klinik durum olarak tezahür edeceğini dile getiren Şimşek; “Hastalığa ve ortaya çıkaran faktörlere değil, belirtilere odaklanmak, ağırlıklı olarak hastaları hızlı bir değerlendirme sonrası farklı gruptan birçok sentetik ilaçla tedavi çabası sorunları çözmediği gibi kronik dönemde başka birçok sağlık problemine yol açmaktadır” şeklinde konuştu.

Söyleşi, Kadınlar Kurulu Başkanı Müge Tezel’in Dr. Deniz Şimşek’e GAGİAD Ormanında adına dikilen 27 adet fidan sertifikası ve hediye takdimi ile sona erdi.

 

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.