Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) tarafından düzenlenen “Detoks Sıvılarının Hayatımızda ki Yeri” konulu söyleşide, konuşmacı olarak Diyetisyen Işıl Canbolat ağırlandı. Sağlıklı yaşam konulu programda, beslenmenin püf noktalarını anlatılarak, detoks sıvıları tarifleri paylaşıldı.

Gaziantep Genç İşadamları Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel ve Dernek Üyeleri,  Diyetisyen Işıl Canbolat’ın “ Detoks Sıvılarının Hayatımızda ki Yeri” söyleşisinde bir araya geldi.

Herkesin kendi beslenme disiplinini oluşturarak uygun diyet ve beslenme yöntemini bulması gerektiğini dile getiren Diyetisyen Işıl Canbolat; “ Bireylerin vücutlarını iyi tanıması,hangi besinlerinin kendilerine uygun olduğunu bilmesi büyük önem arz etmektedir. Bilinçsiz yapılan diyet sağlık problemlerine yol açabilir. Şok diyetlerden uzak, doğru egzersiz ve dengeli beslenmeyi eşit önemde tutarak hazırlanan detoks programlarıyla hedefinize ulaşabilirsiniz. Modern yaşam bizi birçok sentetik kimyasallar ve kimi zararlı doğal maddelerle karşı karşıya getiriyor. Detoks ise vücudu bu kimyasallardan ve toksinlerden arındırmak için yapılan bir uygulamadır. Detoks yaparken alacağınız meyve ve sebzelerin organik olmasına dikkat etmelisiniz. Hormonlu besinlerle yapacağınız detoks programlarından verim alamazsınız. Detoks programında mutlaka lifli gıdalar tüketilmeli, C vitamini almalı, en az 2 litre su tüketilmeli ve mutlaka  ama mutlaka stresten uzak durarak, kendinizi rahatlatıcı aktivitelerde bulunmalısınız” dedi.

Beslenme konusunda tüyolar veren Canbolat; “Baharatlara beslenmenizde yer vermek çok önemli. Vitamin ve mineral değerleriniz bozuksa yaptığınız diyetler işe yaramayabilir. Diyete başlamadan mutlaka bu testleri yaptırmanız gerekiyor. Hipokrat’ın da dediği gibi, besinler ilacınız, ilacınız besininiz olsun” ifadelerini kullandı.

Söyleşi, GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel tarafından GAGİAD Ormanında Sayın Işıl Canbolat  adına dikilen 27 fidan sertifikası takdimi ile sona erdi.

 

 

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.