Çin İş Gezisinde bulunan heyetimiz; Guangzhou Başkonsolosu Sayın Burak Ali KARACAN, Ticaret Ataşeleri H. Tamer ERKAN ve Hasan KÖSE’yi Konsoloslukta ziyaret etti. Başkonsolos Burak Ali KARACAN, Ticaret Ataşeleri Tamer Erkan ve Hasan Köse’yle yaklaşık 2 saati aşkın toplantı yapan heyetimiz, toplantıda Çin-Türkiye iş ilişkileri ve Çin´e Ülkemizden ihracat yapılan ve bunun dışında talebede bulunan ürünler hakkında görüşmeler yaptı.

Yönetim Kurulu Başkanımız Taner ÖZDURAK Çin´ de yoğun bir nüfus ve tüketim var, Genç işadamları olarak bundan faydalanmak ve daha fazla nasıl ihracat yapabiliriz esas olarak bunun yollarını arıyoruz. Bizler zoru başarmayı severiz.” dedi. Başkonsolos KARACAN´inda verdiği bilgiler ışığında “Çin´in ülkemize ihracatı 22 milyar dolar, ülkemizin ise 2,5 milyar dolardır. Ciddi bir ticaret açığı söz konusu. Tüketimin artığı Çin´de firmalarımızın da yer alması gerektiğini, şuanda başlıca ürünlerin mermer, bor ve bazı gıda (makarna, sıvı yağ, meyve suyu ağırlıkta) maddeleri olduğunu ancak ürün çeşitliğinin artmasını beklediklerini”belirtti.

Heyetimiz Başkonsolosumuz KARACAN tarafından THY sponsorluğunda ilki gerçekleştirilen Guangzhou’da düzenlenen Türk Mutfağı gecesine davet edildiler.
Canton Fuarı gezisine devam eden GAGİAD ekibi, fuara katılan firmalarla görüşerek, Gaziantepli firmaların ticaretini arttırıcı, temaslarına devam etmektedir.7

faaliyet-72-02

faaliyet-72-03
 

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*