Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Mehmet Şeker, İl Başkanı Sait Köse ve Milletvekilleri adayları Mehmet Gökdağ, Ali Peri, Merve Altınbaş ve Erdal Geçit Gagiad Yönetim Kuruluna ziyarette bulundu.

Görüşmede konuşma yapan Gagiad Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak 7 Haziran seçimlerinin ülkemize şimdiden hayırlı olmasını dileyerek, bizler ülkemiz için çalışan üreten insanlarız öncelikli hedefimiz ülkemizin gelişmesi ve kalkınmasıdır. Bu alanda ülkemizin ileriye gitmesi için 3 temel faktörün önemi çok büyük. Bunlardan en önceliklisi birinci sınıf bir demokrasi. Tam bir demokrasi ile yürümemiz gerekiyor. Demokrasinin olmadığı yerde güven ortamı olmaz ve bunun yanında demokrasinin tam işlediği ülkeler gelişir ve kalkınır. Bir diğer husus ise sivil anayasa, bizlerin artık sivil anayasaya geçmesi gerekiyor. Bu konuda çok farklı çalışmalar yapıldı bu çalışmaların devam edilmesi ve sonuca ulaştırılması gerekiyor. Üçüncü ve çok önemli bir diğer husus ise eğitim. Ülkemizin eğitim sistemindeki eksikliklerinin giderilmesi gerekiyor. Eğitim müfredatımızın ciddi bir şeklide yenilenmesi, yeni bir eğitim sistemi oluşturulması lazım. Çünkü gelişen, ilerleyen toplum ancak iyi eğitimli insanlardan meydana gelir. Aslında bu konu temel sorunlarımız arasında, bu konuda eksiklerimiz giderilirse daha zengin, daha başarılı, daha bilinçli bir toplum ve bir geleceğe sahip oluruz. Tüm bunların yanında kadınlarımızın da daha çok işgücüne kazandırılması gerekiyor. Atıl bir kapasitemiz var. Çalışan bayan sayımızın arttırılması gerekiyor ki aile bireylerinin refahları artsın. ‘’dedi.

Başkan Özdurak’ın ardından konuşan CHP Milletvekilli Mehmet Şeker ise konuşmasında ülkemizin sorunları hepimizin sorunlarıdır, Gaziantep gelişen büyüyen önemli bir şehir, şehrimiz ileriye götürmek geliştirmek bizlerin elinde, bu bilinçle görev yapacağız dedi.

Milletvekili Şeker’in ardından CHP İl Başkanı Köse, Milletvekili Adayları Gökdağ ve Peri de söz alarak seçim gündemine dair değerlendirmelerde bulundular.

Görüşme CHP Milletvekili Adayları ve Gagiad Üyelerinin karşılıklı fikir alış verişi ile devam etti.

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.