Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özdurak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, GSO Başkanı Adil Konukoğlu ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundu.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, kendisinin de kurucu başkanlığını yaptığı GAGİAD’ın şehrin sanayisinde ve ekonomisinde önemli yere sahip olduğunu belirtti. Dernek yönetimini tebrik ederek, yeni dönemin hayırlı uğurlu olması dileklerini ileten Konukoğlu, dernekte bugüne kadar görev yapan ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu 2023 hedeflerine kadının da çalışmasıyla ulaşılabileceğini belirterek, ‘’Çalışma hayatında kadınların sayısını artırmalıyız. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için kadınların işgücü potansiyelinden daha fazla yararlanmak gerekiyor. Hedeflerimize kadın erkek hep birlikte yürüyeceğiz. Gerek siyasi hayatta gerekse ekonomide ve çalışma hayatında kadınların payını artırmalıyız. Bu da sivil toplum örgütlerinin görevi. Sivil toplum örgütlerinde bu adımlar atılırsa, diğer kurum ve kuruluşlarda da bu gelişir. ’’ sözlerine yer verdi.

Taner Özdurak ise yeni dönemlerinde birçok çalışma ve projelerinin olduğunu kente, bölgeye ve ülkeye her alanda katkı sunmaya devam edeceklerini kaydetti. ‘’Derneğimizin üye portföyünde bayan üyelerimiz mevcut ve bayan üyelerimizin daha da aktif olmaları için onlarla birlikte birçok proje ve çalışmalar yürütüyoruz. Kadınlarımız artık toplumun her kesiminde yavaş yavaş görev almaya başladı. Önemli olan bunu daha da yaygınlaştırmamız. Böylelikle istihdama ve iş gücüne katkı sağlanırken, kadın ekonomik ve sosyal olarak da topluma kazandırılır. ‘’ dedi.

Görüşme hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.