Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) Dubai ve Katar’a iş gezisi düzenledi. GAGİAD üyelerinin gerçekleştirdiği iş gezisinde heyet; Türkiye ile iş ilişkilerini, yatırım imkânları ve yeni ihracat pazarları, ekonomik işbirlikleri konularında temaslarda bulundu. Oldukça verimli geçen gezide heyet, Dubai’de Dubai Başkonsolosu Erdem OZAN, Dubai Ticaret ataşesi Hasan ÖNAL ve Türk İş Konseyi ile bir araya geldi. Katar’da ise Doha Büyükelçisi Ahmet DEMİROK ve Doha Ticaret Müşaviri Burak GÜREŞÇİ ile bir araya gelen heyet bölgedeki fırsatlar ile ilgili değerlendirmelerde bulundur.

GAGİAD HEYETİNİN İLK DURAĞI DUBAİ BAŞKONSOLOSU ERDEM OZAN OLDU

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki ekonomik hayat ve yatırım ortamı konusunda görüşmelerde bulunan heyet Dubai Başkonsolosu Erdem OZAN ile bir araya geldi. Daha sonrasında Dubai Ticaret Ataşesi Hasan ÖNAL’ın Dubai’deki iş hayatına yönelik sunumu ile devam etti.  Görüşmede Başkonsolos Erdem Ozan, Türkiye ile iş ilişkilerini geliştirmek için çalışmalarda bulunduklarını, özellikle Dubai’nin tüm dünyaya açılan bir kapı olması özelliği ile büyük önem arz ettiğini belirtti. Türkiye ile Dubai arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesi gerektiğini belirten ÖNAL, “Türk firmalarının Dubai’de yatırım yapmalarını ve Dubai’li firmalar ile ortaklıklar oluşturmalarını bekliyoruz ve bunun için her zaman desteğe hazırız.” dedi.

Türk İş Konseyi ile devam eden görüşmelerde Dubai’de yatırım  ve işbirliği olanakları, bölgede iş yapma kültürü ve bölgenin potansiyeli üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora TEZEL ise heyet ile Türkiye ve Gaziantep’in bölgeye sunabileceği hizmetler hakkında önemli bilgi paylaşımlarında bulundu.

Görüşmeler hediye ve plaket takdimleri ile son buldu.

GAGİAD HEYETİ QATAR BÜYÜKELÇİSİ AHMET DEMİROK İLE BİR ARAYA GELDİ.

Dubai’deki temasların ardından Türkiye’nin önemli stratejik ortaklarından olan Katar’a a geçen heyet Katar Büyükelçisi Ahmet DEMİROK’u makamında ziyaret ederek Türkiye ve Katar iş ilişkileri hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.  GAGİAD’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirten Demirok; Katar’ın en büyük zenginliği doğalgaz ve petrol olduğunu, buna karşılık birçok konuda Katar’a hizmet vermenin mümkün olduğunu belirtti.  Bizler Türkiye ve Katar’ın iş ilişkilerinin güçlenmesi için her türlü desteğe açık olduklarını belirtti.

Büyükelçi ile temasların ardından Ticaret Müşaviri Burak GÜREŞÇİ ile bir araya gelen heyet; Katar’daki yatırım ve ticaret olanakları, ülkenin avantaj ve dezavantajıyla ilgili bilgiler edindi.

Görüşme hediye ve plaket takdimi ile son buldu.

2

 

3 4 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.