Actus Portföy Yönetimi Başekonomisti ve Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Gizem Öztok Altınsaç’ın  konuşmacı olarak katıldığı “ Türkiye ve Dünya Ekonomisi” konulu toplantıda; önümüzdeki dönemlerde oluşabilecek fırsatlar, yatırımlar ile alakalı riskler ve avantajlar konuşuldu.

Gaziantep Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu ve Üyeleri, Actus Portföy Yönetimi Başekonomisti ve Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi Gizem Öztok Altınsaç’ın katılımları ile gerçekleşen toplantıda Türkiye ve Dünya ekonomisininin nabzını tuttu. Toplantıda küresel ekonominin Türkiye ekonomisi üzerindeki etkileri, para politikaları, mevcut piyasa değerlendirmesi, ekonomik büyüme rakamları ele alındı.

Toplantıda konuşan Altınsaç; “Yabancı yatırımcılara Türkiye’nin doğru anlatılması önemli bir konu, lakin Türkiye’nin de doğru politikalar uygulayarak bu süreci desteklemesi gerekiyor ki yeniden yatırımcılar gözünde güven algısı oluşabilsin. Sakin ve doğru adımlar atıldıkça piyasa da olumlu reaksiyon verecektir” dedi. GAGİAD Üyelerinin sorularının ele alındığı toplantıda gerek Türkiye ekonomisi gerek global ekonomi değişimlerinin piyasalar üzerindeki etkileri ile ilgili kısa bilgilere yer verildi.

Toplantı, GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel tarafından GAGİAD Ormanında Gizem Öztok Altınsaç adına dikilen 27 fidan sertifikası ve hediye takdimi ile sona erdi.

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.