GAGİAD Yönetim Kurulu ve Üyeleri, AKBANK- AK Yatırım katılımları ile gerçekleşen Yatırım Ürünleri ve Türkiye Ekonomisi Bilgilendirme toplantısında bir araya geldi.

AK Yatırım Ekonomik Araştırmalar ve Piyasa Strateji Müdürü Eralp Denktaş, Pazarlama ve Satış Geliştirme Müdürü Ebru Şengül ve Türev İşlemler Satış Müdürü Çağan Atlan’ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda 2019 enflasyon görünümü ve tahminler, özel sektörün ve merkezi yönetimin dış borç ödeme takvimi, TL kredilerinin gelişimi, bankacılık sektörü yurtdışı finansman ve kredi görünümü konularında bilgi verildi.

Toplantıda Türkiye Ekonomisi hakkında genel bilgilendirme yapan Denktaş; “ 2019’da enflasyonda normal koşullarda gerileme bekliyoruz. Enflasyondaki gerilemeye paralel politika faizinde özellikle yılın 2. yarısında tekrar gerileme bekliyoruz. Bununla birlikte TL kredi aktivitesindeki toparlanma 2. çeyrekten itibaren ekonomik büyümeye olumlu yansıyacak “dedi.

Toplantı, GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel’in AK Yatırım Yurt İçi Satış Bölüm Başkanı Canan Mertol Özdemir ve konuşmacılara verdiği sertifika ve plaketle son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.