Gaziantep AK Parti Milletvekilleri, Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı ve yeni dönem adayı Rıdvan Fadıloğlu GAGİAD’ı ziyaret etti. Toplantının açılış konuşmasını ev sahibi konumunda olan GAGİAD Başkanı Taner Özdurak yaptı. Özdurak, “Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkan Adayımız Rıdvan Fadıloğlu ve milletvekillerimizle Gaziantep’e bir kadın eli değecek bunu tartışacağız. Sayın bakanımızla 10 yıldır milletvekilliği döneminde de ciddi çalışmalarımız oldu. Bizlere her projemiz ve her çalışmamızda destek verdi. Biz bütün siyasilerimize teşekkür ediyoruz ama bakanımıza da ayrı bir teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkan adayımıza ve diğer ilçe belediye başkan adaylarımıza başarılar diliyoruz. ‘’dedi.

Özdurak’ın ardından konuşma yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise STK’ların önemine vurgu yaptı. Fadıloğlu, “ Tabi GAGİAD Gaziantep’in sosyal hayatında STK olarak aktif görev alan bir kuruluş. Kuruluşundan bu yana yapmış olduğu çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Görev yapmış olduğumuz süre içerisinde de değişik projelerde birlikte çalıştık. Tabi Gaziantep hızlı büyüyen bir kent. Bu 5 yıllık süreç içerisinde bizlere vermiş olduğunuz destek ve katkılar için hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de sayın Aile ve Sosyal Politikalar Kurucu bakanımız Fatma Şahin hanımefendinin de Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması ile hep birlikte hizmetinizde olacağız” şeklinde konuştu.

GAGİAD’ın Kurucu Üyesi ve 2 Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer de GAGİAD’la gurur ve onur duyduğunu belirterek, “Kurucusu olduğum ve 2 dönem yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğüm ve her zamanda gurur duyduğum GAGİAD’da bugün değerli bakanımızla birlikte Gaziantep milletvekili olarak bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Büyük projeler oluşturdu GAGİAD. Şehrin ortak aklına her zaman destek oldu. İlkleri ortaya çıkardı. Sayın bakanımızın projeci bakışına da çok önemli katkılar sunacağını düşünüyorum önümüzdeki dönemde” ifadelerini kullandı.

Koçer’den sonra sunumunu yapmak üzere kürsüye çıkan Aile ve Sosyal Politikalar Kurucu Bakanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin ise demokrasilerde STK’ların çok önemli olduğunu söyledi. Şahin, sivil toplum kuruluşlarında çalışmanın gönüllülük gerektirdiğini kaydederek, “21 yıldan bu yana Sivil Toplum Kuruluşu olarak görev yapan GAGİAD’ın nasıl bu şehrin demokratikleşmesinde, kalkınmasında çözüm odaklı yol gösterdiğini yalnızca sorunları tespit etmekle kalmayıp bunu nasıl çözeceğimizle alakalı fikir üreten, çözüm üreten nasıl bir kuruluş olduğuna birebir şahidim. Sivil toplum örgütleri aslında baktığınız zaman bir ülkenin demokratikleşme mücadelesinde, yerelleşme ve sivilleşme mücadelesinde çok önemli bir görevleri var. Bu görevi yerine getirebilmeleri için sayısal üstünlük kadar içerik, nitelik ve nicelik unsurlarının birbirlerine tamamlayıcı olması gerekiyor. Özellikle bunu genç arkadaşlarımızın alana girmesi kendilerini bu alanda yetiştirmeleri, sivil toplum işi gönüllülük isteyen bir iş. Emek, birikim, zaman vermek gerekiyor” diye konuştu.

Ziyaret yapılan konuşmaların ardından Fatma Şahin’in projelerini katılımcılara slayt halinde anlatmasının ardından sona erdi.

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.