Kadınlarımızın Rolü Artıyor
Türkiye’deki Giad’lar içerisinde ilk ve tek Kadınlar Kurulunu kuran dernek olarak ve bunun gururunu taşıyarak 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.

Ataerkil bir toplumda yetişen kadınlarımızın bugün ekonomik gücünün, yaşama hakkın, eşitlik hakkının, özgürlük ve güvenlik hakkının, korunma hakkının, güvenilir ve eşit koşullarda çalışma hakkının devletimizin de izlediği politikalarla iyileştiğini görüyoruz. Toplumun her alanında katkısı olan kadınlarımızın, annelerimizin yaşadığı en büyük sıkıntı olan şiddete karşı hepimizin birlikte çözüm üretmesi sorunun kökenine inilmesi gerekmektedir. Buda ancak kırsaldan kentsele insana yatırımla yani eğitime önem verilmesiyle çözüme ulaşabilir. Küresel bir boyutta olan kadına yönelik şiddet için bugün dünya genelinde çeşitli çözümler, projeler düzenleyici yasalar yapılmaktadır.

Günümüzde sosyal, kültürel, ekonomik, siyasi alanların hepsinde kadına önem gitgide artmaktadır. Bugün iş dünyasında kadının önemi başarısı tartışılmaz boyutlardadır. Çalışan kadınlarımızın sayısının artması iş dünyasına farklı bir boyut kazandırdığı gibi ekonomiye de büyük katkılar sağlamaktadır. Bu açıdan bakıldığında kadın girişimcilerin desteklenmesi önem arz etmektedir. İş hayatında kadınlarımızın ilerlemeleri ve başarılı olmaları için eş ve aile desteği de önemli yere sahiptir.

ÖZGE BALIK
KADINLAR KURULU BAŞKANI

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.