Zaferlerle dolu tarihimizin bugün 90. Yılını kutluyoruz. 30 Ağustos 1922 Başkumandanlık Meydan Muhârebesi Türk Ulusu için bir dönüm noktası; imkânsızlıklara rağmen ordusuyla, kadınıyla, çocuğuyla kazanılan büyük bir zaferdir.
Bizler; tarihimize, vatanımıza, hürriyetimize sahip çıkan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün evlatlarıyız. Mustafa Kemal Atatürk; şehit kanlarıyla sulanmış, zaferler kazanmış bu aziz vatanı biz gençlere güvenle bırakmıştır. Bizlerde vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak, daha çağdaş, daha müreffeh bir düzeye çıkarmakla yükümlüyüz. Bugün hedefimiz eğitime, kültüre sanata, teknolojiye, üretime, emeğe önem vermek ülkemizi adım adım ileriye götürmek için gece gündüz çalışmaktır.
Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk ‘’Hiç bir zafer gâye değildir. Zafer, ancak kendisinden daha büyük olan gâyeyi elde etmek için gerekir. En belli başlı vasıtadır. Gâye, fikirdir. ‘’diyerek Cumhuriyet’inde temellerinin atıldığı bu büyük, onurlu zaferi Türk Ulusuna ve Türk Ordusuna armağan etmiştir. Bu bilinçle bizlere demokratik, laik, çağdaş bir ülke bırakan Ulu Önder Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi, kahraman ordumuzu bu onurlu günde şükranla anıyor halkımızın zafer bayramını kutluyorum.

Taner ÖZDURAK
Yönetim Kurulu Başkanı

faaliyet-59-01

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlidir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.